فرندی چگونه کار میکند

فرندی چگونه کار میکند

نحوه کار فرندی

نحوه کار سایت فرندی بسیار آسان است. فروشنده کالای خود را ثبت می کند و خریدار کالای مورد نظر خود را انتخاب و وجه آن را به حساب فرندی واریز می کند، سپس فرندی فروشنده را در جریان فروش کالا قرار داده و از وی می خواهد کالا را برای خریدار ارسال نماید. پس از اعلام رضایت از طرف خریدار فرندی پس از کسر کارمزد وجه کالا را به حساب فروشنده واریز می کند برای اطلاع از تعرفه ها اینجا را کلیک کنید.

چگونه کالای خود را در فرندی بفروشم؟

فروشندگان برای فروش کالای خود ابتدا باید یک حساب کاربری ایجاد کنند سپس بعد از ثبت اطلاعات شخصی مانند نام، نام خانوادگی و شماره تلفن به سادگی می توانند کالای خود را برای فروش ثبت کنند. اطلاعات شخصی فروشنده نزد سایت محفوظ است و در اختیار بازدید کنندگان قرار نمی گیرد.

چگونه در فرندی خرید کنم؟

خریدار با جستجو در فرندی کالای مورد نظر خود را انتخاب و آن را به سبد خرید اضافه می کند سپس اطلاعات شخصی مانند نام، نام خانوادگی و شماره تلفن و نشانی را ثبت و وجه کالا و هزینه پستی را به حساب فرندی واریز می کند لازم به ذکر است کارمزد فرندی فقط بر روی قیمت کالا اعمال می گردد و شامل هزینه پستی نمی باشد.

قوانین ایجاد آگهی

هر کالایی قابلیت انتشار به عنوان آگهی در سایت فرندی را ندارد برای اطلاع از قوانین و مقررات درج آگهی اینجا را کلیک کنید.

ارسال کالا برای خریدار

پس از آنکه خریدار پول را به حساب فرندی واریز کرد فروشنده به سرعت در جریان خرید کالا قرار گرفته و موظف است ظرف ۳۶ ساعت کالا را با یک بسته بندی مناسب و با یکی از سیستم های پستی مورد تأیید فرندی برای خریدار ارسال کند.
لازم به ذکر است تا زمانی که خریدار رضایت خود را از کالا اعلام ننموده است وجه کالا به صورت امانت نزد فرندی باقی می ماند. مدت زمان لازم برای اعلام رضایت از طرف خرید از ۲۴ ساعت می باشد. خریدار موظف است طی این مدت زمان نظر خود را مبنی بر رضایت یا عدم رضایت از کالای مورد نظر را اعلام نماید در صورت اعلام نکردن نظر وجه پس از کسر کارمزد به حساب فروشنده واریز می شود.
چنانچه فروشنده کالای مورد نظر را ظرف مدت ۳۶ ساعت برای خریدار ارسال نکند آگهی کالای فروشنده حذف می شود و نیز در صورت عدم رضایت خریدار از کیفیت کالا می تواند آن را برگشت داده و وجه را از فرندی دریافت کند.